מה תורם ייעוץ אסטרטגי לעסק?

עם יד על הלב, למעט המטרה העסקית הברורה להרוויח כסף, האם הפעולות הננקטות על ידך מתוכננות ומיושמות לפי מפת דרכים ברורה? או שאפשר לאפיין את העסק (גם אם הוא ריווחי) כמתגלגל מיום ליום? ואם זה המצב, ייעוץ אסטרטגי הוא הדרך הקצרה להניע את גלגלי העסק שלך קדימה.

תפקיד ייעוץ אסטרטגי לייצר פוקוס עסקי. החל מהגדרת המטרות העסקיות, גיבוש אסטרטגיה מנצחת (בכפוף לתנאי השוק והמתחרים ויכולות העסק). את האסטרטגיה, הדרך להשגת המטרה, יתרגם לתכנית עבודה, הפעולות שיש לבצע כדי להשיג את המטרות העסקיות.

דווקא בשאלות של פוקוס אסטרטגי להעסקת יועץ חיצוני יתרונות. יועץ אסטרטגי חיצוני נהנה "מיתרון הבורות" . הוא אינו מכיר את העסק וכך מתקבלת זווית ראייה אובייקטיבית. נקודת מבט עסקית שאינה מוטה מתפיסות ודעות קדומות ביחס לחברה, לזירת הפעילות, למתחרים בזירה וללקוחות הפוטנציאלים. יתרון נוסף לפניה ליועץ אסטרטגי במיקור חוץ הוא המומחיות המגוונת, הניסיון הרב בגיבוש אסטרטגיה עסקית לחברות ועסקים רבים ומגוונים.

מתי יש צורך ביועץ אסטרטגי?

אני ממליצה לכול בעל עסק לעבוד באופן שוטף עם תוכנית עבודה סדורה, אסטרטגית וטקטית, תוך מדידה ובחינה שוטפת של התוצאות. יחד עם זאת יש אבני דרך, צמתים בחיים של עסק שהחקר האסטרטגי מאוד חשוב. כאשר מקימים עסק חדש, ויש צורך בבדיקת היתכנות של רעיון, מוצר או שירות חדש.

גם עסק ותיק, אשר אינו עובד עם תוכנית מסודרת יוכל להפיק ערך מהעסקת יועץ אסטרטגי. בעולם בו הבהול דוחה את הדחוף כחלק מהמציאות היום יומית, למי יש זמן לחשיבה אסטרטגית? לבניית תכניות עבודה? דמיין שיש לך סמנכ"ל פיתוח עסקי, שייקח ממך את המטלה הזו, יעמוד לימינך גם בגיבוש תכנית העבודה וגם באופן שוטף במהלך צומת חשוב הוא בעת משבר אליו נקלע העסק במהלך תקופת פעילותו, כאן במקרים רבים יש צורך בגיבוש תכנית הבראה והוצאתה אל הפועל, גם כאן יועץ אסטרטגי, "משהי לחשוב איתה בזנס" יכול להיות יתרון תחרותי מול המתחרים וההבדל בין להיות או לחדול

איך אני פועלת כיועצת אסטרטגית?

השלב הראשון בעבודה איתי לבניית אסטרטגיה עסקית, יהיה היכרות מעמיקה עם העסק, בעלי העניין הפועלים בו, זירת הפעילות, מתחרים, יתרונות יחסיים, תועלת ללקוחות, התנהגות המכירות ועוד ועוד. כול זאת כדי שאכיר את העסק שלך ואת פעילותו באופן הטוב ביותר, ואוכל להמליץ ולהחליט יחד איתך על דרך פעולה נכונה להמשך, אסטרטגיה וטקטיקה.

בניית אסטרטגיה עסקית או אפילו רק ייעוץ אסטרטגי לעסק בצמתים חשובים של קבלת החלטות הם המתכון הבטוח לקידום עסקים, על כך אין עוררין. העניין הוא שלבעלי עסק רבים אין מושג איך נגשים לנושא. לכן אני ממליצה לך לחשוב על הרעיון של להיעזר במומחה, יועץ אסטרטגי Out Sourcing.

Photo: Jp Valery

תגובה אחת

  1. שירות חשוב. במיוחד בימים אלה כשכל עסק צריך להמציא את עצמו מחדש.
    אצור איתך קשר בפרטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Buttonאפשר להתקשר! דילוג לתוכן