יעוץ אסטרטגי לחברות – ורד עמיאל שטרנשוס

בחירה של יועץ עבור יעוץ אסטרטגי לחברות היא החלטה חשובה, בין אם העסק נמצא בשלבי הקמה או נתקל בקשיים במהלך פעילותו.

יעוץ אסטרטגי לחברות מתחיל את הפוקוס מניתוח הזירה הפנימית, התכונות הספציפיות של החברה, העוצמות והיתרון התחרותי שלה, ומתאים את האסטרטגיה הנכונה לשלב בו היא נמצאת. תוך בחינת המכירות בפועל מול המטרות. השלב הבא יהיה ניתוח הזירה החיצונית, מצב השוק והמתחרים, לקוחות הפוטנציאלים וגורמים נוספים אשר הנם בעלי השפעה על החברה.

במקרים רבים מדובר בחברה קטנה אשר מנהליה ובעליה "מומחי על" בתחום עיסוקם אך אינם מבינים דבר באסטרטגיה עסקית, וזקוקים לעזרה. יועץ אסטרטגי לחברות, חיצוני, עשוי להיות בדיוק הגורם שישנה את כללי המשחק, דמיינו לרגע שיש לכם סמנכ"ל פיתוח עסקי ושיווק Out Sourcing שיעזור לך להשיג את היעדים, להצליח, ולבנות חוסן כלכלי.

מה עדיף אינטואיציה טובה או תכנית עבודה מובנית ומסודרת?

בעלי חברות רבים שפגשתי, ופגשתי במהלך השנים מאות בעלי עסקים וחברות, עובדים באופן אינטואיטיבי, וללא אסטרטגיה עסקית. במקרים רבים העמדה היא "למוצר שלי אין מתחרים וכולם צריכים אותו" הרעיונות האלה בשילוב משאבים כלכליים צנועים מייצרים מצב בו במקום להשקיע אנרגיה בתכנון אסטרטגי שעוסק בהצגת המוצר לשוק וגיוס לקוחות באופן יעיל (כלכלית) נוקטים בגישת "הניסוי והטעייה".  שהיא גישה לגיטימית. יתרון הגישה בתוצאות, אם הפעולות מצליחות, הלקוחות זורמים וההכנסות נאות. חיסרון גדול בגישה הזו, אם הפעולות לא מצליחות, הוא בזמן שעובר ללא הכנסות וללא לקוחות (הזמן הוא משאב מרכזי של העסק בכלל ושל העסק הקטן בפרט).

יתרונות הייעוץ האסטרטגי לחברות

אני רוצה לדייק, בעשייה העסקית יש לא מעט "ניסוי וטעייה", כולנו פועלים בזירות תחרותיות, דינמיות, עם חידושים תדירים ושינויים רבים. כאשר אנו נוקטים בפעולות (טקטיקה – פרסום וקידום) אין כול וודאות שהן תצלחנה. החכמה הגדולה וההבדל הגדול והמהותי נעוץ בעובדה שכאשר מקדימים לפעולות חשיבה עסקית שיווקית אסטרטגית (באיזו דרך נשיג את המטרה) ואז בוחרים טקטיקה (הפעולות עצמן) הסיכוי לטעות פוחת. מנסים, בטח מנסים, אבל עם בסיס מושכל העבודה מדויקת ויעילה יותר, יש סיכוי רב שטווח הטעויות יצטמצם, במונחי חברה או עסק קטן המשמעות יכולה להיות להתקיים או לחדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן