אסטרטגיה שיווקית

אסטרטגיה שיווקית – הכלי שייצר העדפה לעסק שלך ויגדיל את הביקוש.

אסטרטגיה שיווקית מנצחת משמעותה ניהול המאמץ השיווקי ומתן ערך ללקוח באופן טוב יותר מהמתחרים.

תפקיד השיווק להגדיר ולייצר בסופו של תהליך את היתרון התחרותי של העסק שלך (או המוצר או השירות) על מתחריו. יתרון תחרותי יכול לנבוע משירות יוצא דופן, מחוויית קנייה מהנה יותר, ממוצר מרגש או ממחיר שובר שוק, גישה נוחה יותר, ואפילו שילוב של כמה יתרונות גם יחד. זה בדיוק תחום המומחיות שלי: גיבוש אסטרטגיה שיווקית מנצחת. איך אני מייצרת את "ביצת הזהב" הזו? הנה:

הכרות מעמיקה עם קהל היעד

פילוח הלקוחות לקבוצות משנה על פי תכונות דמוגרפיות וסוציוגרפיות, הזדמנויות צריכה, רגישות למחיר, רגישות למאמצי שיווק ועוד.

למה זה כדאי לו 

גיבוש הצעת הערך עבור לקוחות המטרה כי זה מה שלקוח שואל את עצמו לפני החלטת רכישה: "למה זה כדאי לי?"

מה היחס שלו

מה הלקוח חושב עליך ואיך הוא תופס את המוצר/השירות/בית העסק: שווה, טוב, יקר, יוקרתי, עממי, משתלם… לכל אלה ועוד  יש השפעה גדולה על קבלת החלטות ולכן צריך לייצר או לחדש  את מיתוג העסק.

שווה, בחיי שווה

כדי לגרום ללקוח להגיע למסקנה ש"שווה" חשוב לקבוע את המחיר האופטימלי בהתאמה לביקוש החזוי, ובהמשך, להיות עם 'אצבע על הדופק' כדי להגיב בהתאמה לשינויים בשוק ובהתנהגות הצרכנים (והמתחרים).

איך לדבר איתו

כדי לפגוש כמה שיותר לקוחות רלוונטיים ולדבר אתם בשפה הכי ברורה, מסבירה ומגרה לפעולה יש לבנות את התקשורת שיווקית ואת ערוצי הפרסום והשיווק האפקטיביים ביותר. פרסום באינטרנט? בעיתונות? רדיו?שילוב של ערוצי מדיה? מה שעובד טוב יותר ועומד במסגרות תקציביות.

עד הפרט האחרון 

אחד מבסיסי האסטרטגיה השיווקית הוא שלב ההפצה. ולכן, במסגרת גיבוש האסטרטגיה או ייעוץ שיווקי אני עוסקת גם בסוגיות של בנייה ותפעול מערך המכירות ושל מערכת הפצה

ולסיום…

חוויית לקוח קשורה גם לפריסה הגאוגרפית ולטכנולוגית הממשק עם הלקוחות ושל נקודות המכירה. גם נושאים אלה זוכים לטיפול במסגרת גיבוש האסטרטגיה השיווקית שאני מבצעת.

המשימה השיווקית החשובה ביותר היא יצירת יתרון תחרותי

כלומר, למצוא או לייצר את הסיבה מדוע הלקוחות יעדיפו את המוצר או השירות שלך על פני מוצרים מתחרים או תחליפים. מכאן נובע גם שחלק מהתהליך הוא לזהות הזדמנויות ואיומים בשוק הרלוונטי, ולעקוב אחרי המתחרים ולנסות להקדים אותם בחידושים ובשיפור התועלות ללקוח. גיבוש האסטרטגיה השיווקית נעשה על בסיס מידע מסוגים שונים: סקרי צרכנים כמותניים ואיכותניים, קבוצות מיקוד, תצפיות על התנהגות צרכנים, ניתוח מגמות חברתיות וכלכליות בשוק, דוחות פיננסיים ועוד קשת רחבה של מקורות מידע.

השיווק ההוליסטי

כאן חשוב לציין את ההתפתחות החשובות בתחום: השיווק ההוליסטי – נקודת מבט על תהליך השיווק כולו ע"י בחינת כל נקודות המגע של הלקוח עם המוצר והחוויה שהוא עובר. הלקוחות כיום 'חכמים' יותר, מנוסים יותר, המידע זמין ביותר (60% מהחיפושים באינטרנט נעשים דרך הסמארטפון) כולל נתוני השוואה במיידי. על רקע זה התפתחה הגישה ההוליסטית שרואה את חוויית הצרכן כמכלול ואשר יש להגיש לו חוויה מושלמת ולא לייצר העדפה רק על בסיס פרמטר אחד כמו מחיר או זמינות.

למה דווקא אני?

בגלל השילוב – בין הידע אקדמי – תואר שני במנהל עסקים (התמחות ביזמות עסקית ובניהול השיווק) ותואר ראשון בכלכלה וניהול, לבין הניסיון המעשי בניהול חברות, בייעוץ אסטרטגי ובניהול השיווק של  עסקים בכל סדר גודל במגוון תחומי עיסוק.

בגלל הזמינות  – אני כאן גם כשצריך 'רק' לשאול שאלה, גם כדי להביא את החדש והלא תבניתי, גם כדי לנהל תהליכי חשיבה יצירתית משותפת ובעיקר כדי… למצוא פתרונות ישימים.

בגלל התכליתיות – אני מסוג היועצים שיוצאים לעבודת שטח מקיפה ומעמיקה. רק כך באים פתרונות ישימים שמתאימים ליכולות העסק ולצרכי קהלי המטרה.

בגלל הנוחות – הנוחות שלך. לבחירתך מגוון ערוצי עבודה ובהתאמה מוחלטת לצרכי העסק: ייעוץ אסטרטגי לפי שעות, ניהול שיווק מלא, חלקי, רק בניית תוכנית עסקית, אימון עסקי, טיפול נקודתי…

מרבית הגולשים בדף זה עברו לדף: תוכנית עסקית.

Call Now Buttonאפשר להתקשר! דילוג לתוכן